Služby

Zabýváme se tepelným zpracováním skla...


Takzvaný pulír neboli sklář, leštil bižuterii v peci, kde topil dřevem.
Ohněm se leštila skleněná broušená bižuterie, jelikož to byla jediná dostupná technologie leštění. Největší výhoda leštění ohněm je ta, že povrch skla plamen nahřeje velice rychle, tudíž nedochází k deformaci daného tvaru. Další výhodou leštění ohněm je kouř, kouř s obsahem uhlíku se nabaluje při nahřívání na sklo a dodává sklu větší lesk. Byla vybudována nová pec pro leštění ohněm a také byla technologie rozšířena o elektrickou komorovou pec. V komorových pecích se dnes skoro ve všech provozovnách leští sklo a bižuterie. Tato technologie je levnější , ale nelze v těchto pecích dělat veškeré zpracování.V elektrických pecích se požadovaný výrobek musí celý prohřát na leštící teplotu, tudíž dochází k větší deformaci.

V peci se nahřeje sklo, aby neprasklo a v poslední fázi se nahřívá plamenem na takovou teplotu, až povrch skla teče, tím se začne lesknout. Ohněm se leštila skleněná broušená bižuterie, jelikož to byla jediná dostupná technologie leštění. Největší výhoda leštění ohněm je ta, že povrch skla plamen nahřeje velice rychle, tudíž nedochází k deformaci daného tvaru.

Práskané perle

prask_sluzby“Perle s popraskaným efektem“. Naše firma tuto technologii dotáhla do úplného maxima. Podstata výroby spočívá v tom, že se perle nahřejí na určitou teplotu a prudce se schladí, aby co nejvíce popraskali a přitom drželi svůj tvar, v druhé fázi se perle znovu spékají, aby měli požadovanou pevnost. Druhá fáze je velice náročná na teplotu nahřátí, a většina napodobenin nemá požadovanou pevnost a jsou příliš popraskané.

Leštění bižuterie

sluzby_leskLeštění bižuterie všech tvarů a všemi možnými způsoby.Leštění na šamotových nebo plechových talířích,na jehlách – navlečené zboží nemá žádný otisk. Nebo na podsypu z křídy – zboží do 14mm též nemá otisk.


Výroba skleněných plastik

plastika2_sluzbyTato technologie má spousta úskalí a proto se řadí do více náročných ve výrobě bižuterie.Každá barva skla i velikost výrobku má pokaždé jinou teplotu tavení, a proto je třeba vždy nastavit co nejpřesněji teplotu a čas.

Efekt barvy „picasso“

stribro_sluzbyNanesená a vypálená hnědá lazura při kontaktu s kouřem a ohněm vytváří stříbrný efekt nabarvených korálků.Tato technologie se v posledních letech stala velice oblíbená, jelikož stříbrný flekatý efekt je jedinečný.


Ceník za naše služby Vám rádi zašleme na Váš e – mail.
Kontaktovat